Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Začíná dvoudenní turnaj čtyř zemí FIFPro 2016

160708_FIFPro.jpg
08.07.2016

Zanedlouho tomu bude rok, kdy čeští hráči bez angažmá ovládli mezinárodní turnaj FIFPro, pořádaný u příležitosti 50. výročí založení stejnojmenné organizace, která na mezinárodní úrovni zastřešuje jednotlivé národní hráčské asociace. V dechberoucím finále porazili několikanásobné šampiony ze Španělska. Letos budou titul obhajovat. Turnaj je však tentokrát roztříštěn do několika menších. Vzhledem k loňskému vítězství našich hráčů však letos do Česka zavítala skutečná hráčská elita.

Hlavním trenérem Portugalska je Luís Boa Morte, bývalý hráč Sportingu Lisabon, Arsenalu či West Hamu United. Mezi hráči se objevují jména jako João Coimbra, Neca nebo Manú. Španěly pro změnu povede Roberto Luis Fresnedoso Prieto, který za svou kariéru odehrál více než 300 zápasů ve španělské nejvyšší soutěži. V soupisce nechybí například Joseba Garmendia, Arnal Conde, Victor Ibáñez Pascual či Cristian Higaldo González.

Turnaj čtyř zemí FIFPro 2016 otevře v pátek ve 14:30 duel Španělska a Polska, následovat bude utkání mezi Portugalskem a Českem v 18:00. V sobotu je na 10:30 naplánován zápas o 3. místo, finále začíná v 15:00.

Konání turnaje: 8.–9. července 2016, hřiště TJ Kunice, v blízkosti areálu zámku Berchtold.