Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Vítězem ankety ČAFH o nejlepšího hráče ligy Hušbauer

DKO_0182.jpg
25.12.2014

V rámci charitativního večera Nadace Taťany Kučerové Krása pomoci, který podpořila ČAFH proběhlo vyhlášení každoroční ankety hráčské asociace o Nejlepšího hráče ligy 2013/2014. O vítězi ankety rozhodují hlasy samotných fotbalistů.

Jméno vítěze ceny slavnostně vyhlásil bývalý československý reprezentant a držitel stříbrné medaile z mistrovství světa Josef Jelínek. Vítězem se stal jeho jmenovec Josef Hušbauer ze Sparty Praha.

Pro Josefa Hušbauera bych hlasoval také, myslím si, že má před sebou velkou budoucnost. Patří do národního mužstva a myslím si, že pod trenérem Vrbou bude dostávat stále více šancí. Líbí se mi jeho hra, je to běhavý, tvořivý hráč. Kdybych ho měl porovnat s někým, kdo hrál v naší době, tak to byl Pepa Masopust,“ složil poklonu vítězovi ankety držitel stříbrné medaile ze světového šampionátu v Chile 1962 Josef Jelínek.

Myslím si, že toho pro náš fotbal může ještě hodně dokázat, zejména pokud mu jednou vyjde angažmá v některé z velkých evropských lig, přál bych mu, aby se mu jednou dařilo třeba v anglické nebo německé lize,“ dodal patron ankety.

Myslím si, že moje zvolení hráčem sezony vyplývá z toho, že se nám daří jako týmu. I díky hráčům, které kolem sebe mám, můžu podávat dobré výkony. Navíc se mi nadstandardně daří i střelecky, takže jsem asi hodně vidět… Osobní ocenění jsou krásná a za tuhle cenu moc děkuju, ale skutečně mě nejvíc ze všeho zajímá titul se Spartou,“ uvedl vítěz ankety Josef Hušbauer.

Záložník AC Sparta Praha Josef Hušbauer patří mezi k oporám vedoucího týmu tabulky, který v probíhající sezoně ještě nepoznal v ligové soutěži prohru. Vstřelil 14 branek a má šanci stát se prvním záložníkem v historii Gambrinus ligy, který by stal nejlepším střelcem. Na svém kontě má sedm reprezentačních startů.

Design trofeje pro vítěze navrhla Jitka Kamencová Skuhravá, její název je Asteroid, byla inspirována mořskými vlnami a strukturami oceánu. Pro ČAFH ji připravila společnost Lasvit.