Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Vedení ČAFH bylo pozváno na finále ME žen v Holandsku.

og-default.jpg
06.08.2017

Od pondělí se v sídle FIFPRo, které je v Amsterdamu bude konference na téma Jak zlepšit postavení ženského fotbalu ve fotbale. Při této příležitosti jsem byli pozváni na dnešní finálové utkání Mistrovství Evropy žen, kde se proti sobě postaví týmy domacího Nizozemska a Dánska. 
Dnes tedy budou korunovány nové evropské šampionky. Obhájkyně titulu z Německa vyřadily ve čtvrtfinále překvapivě Dánky (2:1), favoritem ve finále ale nejsou. Tuhle roli mají na svých bederech domácí fotbalistky, které na turnaji ještě nezakolísaly. Vyhrály všech pět střetnutí a inkasovaly jedinou branku v závěrečném zápase skupiny s Belgií. V té se střetly také s Dánskem, které zdolaly 1:0, Forma domácího družstva má navíc stoupající tendenci, v semifinále přejelo silnou Anglii 3:0. Dánky naopak potřebovaly prodloužení, aby porazily 1:0 Rakousko. Neplánovaných třicet minuty na hřišti jim vzalo síly, které jim můžou v duelu o titul chybět. Nizozemí dotáhne domácí šampionát ke zlatému konci.
„Jsem velmi zvědavý na celé tři dny, kdy se bude diskutovat o zlepšení pozice ženského fotbalu. Jelikož máme něco přes 100 členek mezi kterými jsou i hráčky obou pražských „S“ tak se budu snažit získat co nejvíce informací a poté je holkám předat. Na finále se samozřejmě moc těším, bude se konat na krásném stadionu Twente Enschede, kde je kapacita pro 30 tisíc diváků. Velice si tohoto pozvání vážíme, bereme to jako ocenení práce, kterou děláme.“ dodal z Amsterdamu sportovní ředitel Dominik Rodinger.