Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

V Čechách Haindlovou nechtějí, v Evropě si ji váží jako odbornice na sportovní právo

Platini-a-Haindlova.jpg
25.12.2014

Šéfka České asociace fotbalových hráčů Markéta Haindlová byla zvolena předsedkyní Právního výboru Evropské federace malého fotbalu.

V České republice se jméno advokátky Markéty Haindlové skloňuje zejména v souvislosti s její kritkou poměrů v českém fotbalu a kandidaturou na post předsedkyně Fotbalové asociace. Kromě toho již téměř tři roky pomáhá českým fotbalistům prostřednictvím České asociace fotbalových hráčů.

Minulý týden zřídila Evropská federace malého fotbalu nový orgán, za jehož předsedu byla na valné hromadě zvolena právě Markétá Haindlová. Právní výbor bude mít na starosti zejména přípravu smluv pro sponzory a partnery Evropské federace včetně mediálních práv, dále bude připravovat a zajišťovat turnaje a další akce Evropské federace a upravovat vztahy zaměstnanců.

Je mi velkou ctí, že mi kolegové projevili důvěru a zvolili mne do této vážené funkce. Zřízení Právního výboru považuji za důležitý krok v dalším rozvoji Evropské federace malé kopané,” uvedla Markéta Haindlová.

Zatímco v českém prostředí vládne skepticismus a nedůvěra, v zahraničí je Markéta Haindlová vnímáná jako odbornice na sportovní právo. Byla jediným evropským hostem na právní konferenci zaměřené na fotbalové právo v Chile, obdržela výjimečné pozvání na otevření nové španělské hráčské asociace, kde se setkala s Davidem Villou a Xabi Alonsem, a spolu se zahraničními kolegy vydala publikaci o mezinárodním a komparativním sportovním právu.