Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Suárez hráčem roku v hlasování PFA, Čech v nejlepším týmu

Uruguayský útočník Luis Suárez z Liverpoolu byl zvolen nejlepším fotbalistou roku v anketě, ve které hlasovali členové anglické asociace profesionálních hráčů PFA. V týmu roku se na brankářském postu objevil Petr Čech. V anketě pro mladé hráče dostal nejvíce hlasů Čechův spoluhráč z Chelsea Eden Hazard. Nejlepší fotbalistkou roku pak byla zvolena Lucy Bronze z Liverpoolu a talentem roku pak její spoluhráčka Martha Harris.

Suárez zatím vstřelil v Premier League 30 branek a je na čele tabulky nejlepších střelců a to přesto, že na začátku sezony kvůli trestu musel vynechat šest zápasů. Ani to mu nezabránilo překonat rekord soutěže v počtu zápasů od začátku sezony, ve kterých stihl vstřelit 20 branek. Na čele tabulky střelců ho doprovází jeho kolega David Sturridge, který se již trefil 20krát.

Premier League je nabitá opravdu vynikajícími fotbalisty, proto je pro mne velkou ctí, pokud právě oni ocení moji práci na trávníku,“ uvedl Suárez po převzetí prestižní ceny.

Pokaždé se snažím pro svůj tým udělat maximum a je hezké získávat odměny, ale tahle cena patří mým spoluhráčům a zaměstnancům Liverpoolu, protože bez nich bych ji nezískal,“ dodal.

V týmu roku spolu se Suárezem objevili i jeho spoluhráči Daniel Sturridge a kapitán Steven Gerrard. Z Chelsea pak Belgičan Eden Hazard,Petr Čech (podruhé ve své kariéře) a Gary Cahill. Zbývající nominace patří Vincentu Kompanymu a Yaya Tourému z Manchesteru City, levým bekem je Luke Shaw a jeho spoluhráč ze Southamptonu záložník Adam Lallana, na pravém beku pak Seamus Coleman z Evertonu.

Zdroj: FIFPro, PFA