Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Štohanzl vyhrál nad Boleslaví. Kluby si s námi nemůžou dělat, co chtějí, říká

crop-858956-zzstoha.jpeg
07.10.2016

Štohanzl vyhrál nad Boleslaví. Kluby si s námi nemůžou dělat, co chtějí, říká

 

Vítězství. Sbor rozhodců Fotbalové asociace České republiky rozhodl ve sporu mezi Janem Štohanzlem a jeho bývalým klubem FK Mladá Boleslav ve prospěch hráče. 31letý záložník, kterého zastupovala předsedkyně ČAFH Markéta Haindlová, získá zpátky 90 tisíc korun, které mu Boleslav uložila jako pokutu na konci července minulého roku.

O co šlo? Jan Štohnazl si v létě 2015 všiml na dveřích kabiny papíru, na němž bylo jeho jméno společně s dalšími čtyřmi spoluhráči, a vzkaz, že má vyklidit kabinu áčka, tím pádem že je přeřazený do juniorky.

Štohanzl udělal fotku papíru, pověsil ho na svůj Facebook a napsal: „Dnes mě papír A4 vyřadil z kabiny. Zase profi přístup! Tady někomu chybí koule.“ Následně to zlehčil dalším příspěvkem, že šlo pouze o žert jeho spoluhráčů a že on sám nemá s předchozím příspěvkem na Facebooku nic společného.

Jenže Mladá Boleslav celou událost jen tak nevydýchala, a za porušení ustanovení Disciplinárního řádu klubu a znevážení dobrého jména klubu mu dala pokutu 90 tisíc korun. Podle Boleslavi byl totiž Štohanzl o tom, že je vyřazen z áčka, informován již už dopoledne téhož dne i osobně.

Spor, který se dostal před Sbor rozhodců na půdě FAČR, pak rozhodl ve prospěch 31letého záložníka.

Těch argumentů, na kterých to Markéta stavěla, bylo víc. Hlavně šlo asi o ten Disciplinární řád, který jsme v Boleslavi viděli snad jen jednou, ale nikdo ho neschválil, nepodepsal, a byly v něm nesmyslné věci,“ popisuje Štohanzl.

Ulevilo se mi, jsem rád, že je tu ČAFH, která za vámi stojí a chrání vaše práva. Člověk to pořád nosí v hlavě zatěžuje se tím. Myslím, a je to vzkaz i pro ostatní kluky, že kluby by si s nimi neměly dělat, co chtějí,“ dal ostatním kolegům Štohanzl dobrou radu.