Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Social Dialogue na Strahově – FAČR, LFA a ČAFH u jednoho stolu

socialdialogue.jpg
19.07.2019

V rámci programu Social Dialogue se včera v sídle Fotbalové asociace České republiky na Strahově konala schůzka mezi zástupci FAČR, Ligové fotbalové asociace a České asociace fotbalových hráčů, jejímž předmětem bylo jednání o případných změnách v předpisech FAČR a také o možnostech další spolupráce.

Za FAČR se jednání zúčastnili generální sekretář JUDr. Jan Pauly a vedoucí legislativně-právního oddělení Mgr. Martin Říha. LFA pak reprezentoval její výkonný ředitel Tomáš Bárta. Delegace ČAFH byla složena z předsedkyně Mgr. Markéty Vochoska Haindlové, člena výkonného výboru Mgr. Václava Červeného a sportovního ředitele Bc. Pavla Haška.

Zástupci ČAFH prezentovali zbývajícím aktérům jednání činnost asociace za uplynulé období, přičemž se dostalo i na nejnovější projekt zaměřený na duševní zdraví, který nese název #cistahlava a který byl zástupcům FAČR a LFA během setkání oficiálně představen.

V rámci zmíněných novelizacích předpisů se hovořilo především o problematice ligové profesionální smlouvy, odvolacího řízení před Sborem rozhodců a došlo také na téma registrovaných zprostředkovatelů.

Nejzásadnějším výsledkem jednání je ale skutečnost, že všechny zúčastněné strany mají zájem na budoucí spolupráci, v tomto ohledu by bylo jednoznačným přáním ČAFH dosáhnout obnovení memoranda o spolupráci s FAČR a uzavření podobného spojenectví i s LFA.

Děkujeme tímto zástupcům FAČR a LFA za vřelé přijetí a budeme se těšit na další setkání a výsledky, které naše společná jednání do budoucna přinesou.