Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Šmicerovi tleskal vyprodaný Anfield

Jsem rád, že jsem si ještě jednou mohl zahrát na vyprodaném stadionu Liverpoolu, užil jsem si to, navíc se mi podařilo vstřelit branku,“ řekl čestný předseda ČAFH Vladimír Šmicer v rozhovoru pro naše webové stránky z Liverpoolu, kde v pondělí nastoupil v charitativním zápase Celebration of the 96, který byl pořádán na památku obětí tragédie v Hillsborough v roce 1989.

 

Jak jste si svůj návrat do Liverpoolu užil?

Byl to nádherný zážitek, stadion byl vyprodaný, vyšlo i počasí. Jsem velice rád, že jsem u toho mohl být. Sešli jsme se všichni tak, jak to bylo plánováno, v obou týmech nastoupili všichni ohlášení slavní hráči. Na celém stadionu byla znát pozitivní atmosféra, fanoušci si současné postavení Liverpoolu velice užívají, panuje tu euforie.

Jak vypadal samotný zápas?

Byla to charitativní akce na památku obětí tragédie v Hillsborough. Všichni jsme nastoupili v dresech s číslem 96, bývalí hráči Liverpoolu z Anglie proti těm ze zahraničí. Utkání nakonec skončilo 2:2, ale mohlo to být klidně i 5:5, což by lidem asi udělalo víc radosti. I když samozřejmě o výsledek u takových zápasů vůbec nejde.

Vstřelil jste gól Davidu Jamesovi, podle televizních záběrů v tom znovu sehrálo opět velkou roli štěstí…

To je pravda, střela mi nesedla a letěla hodně vedle, ale trefila jednoho z hráčů do zad a odrazila se do branky.  Před zápasem mne bolel stehenní sval, ale chtěl jsem za každou cenu hrát. Kdo ví, možná jsem si před čtyřiceti pěti tisíci diváků zahrál opravdu naposledy.

Berete to tak, že se vám splnilo přání zahrát si ještě v Liverpoolu?

Dá se to tak brát, říkal jsem to ve všech rozhovorech, že jsem se po finále Ligy mistrů v Istanbulu už v Liverpoolu na hřiště nikdy nevrátil a žádnou rozlučku neměl. Diváci to věděli a dočkal jsem se dojemného uvítání. Navic jsem nakonec dal i gól, víc jsem si nemohl přát.

V pondělí hrála i Slavia, nemrzelo vás trochu, že jste nemohl být i u toho?

Nebylo to snadné rozhodnutí, zvlášť když jsme v tak složité situaci. Svoji účast v Liverpoolu jsem slíbil už v únoru, dávno před tím, než přišla nabídka od Slavie. Ještě před nástupem jsem vedení říkal, že mám jedinečnou možnost  se po devíti letech vrátit Anfield a vyšli mi v tom vstříc. Má účast tu byla dlouho avizovaná, těšili se tu na mne. Dlouho jsem si přál, abychom s Plzní hráli v neděli, bohužel pak byl zápas přeložený na pondělí a obojí jsem bohužel stihnout nemohl.