Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Šmicer odletí na benefiční zápas ‘Celebration of the 96′

Čestný předseda ČAFH Vladimír Šmicer si znovu zahraje na Anfield Road. Na Velikonoční pondělí  21. dubna se v Liverpoolu uskuteční charitativní zápas ‘Celebration of the 96′ na památku 96 obětí tragédie na stadionu Hillsborough v roce 1989.

 

V duelu nastoupí výběr bývalých hráčů Liverpoolu z Evropy proti těm ze “Zbytku světa”. Vladimír Šmicer nastoupí v týmu klubových legend ze zahraničí, který povede jako trenér Gerard Houllier.

Takový zápas se při této příležitosti zatím nehrál. Každý rok se na tribuně stadionu pořádala mše, které se spolu s pozůstalými po obětech a dalšími fanoušky zúčastnili všichni hráči A-týmu. Tento rok je díky výročí výjimečný. Nejprve bude mít na hlavním stadionu áčko Liverpoolu trénink a po něm bude sehráno exhibiční utkání,” přiblížil vítěz Ligy mistrů to, jak bude letošní vzpomínková akce vypadat.

Už je prý vyprodáno a v hledišti bude přes čtyřicet tisíc diváků. Výtěžek z utkání bude věnován rodinám pozůstalých,” dodává Šmicer.

Pro Šmicera bude mít zápas ještě jednu zvláštnost. Od mého posledního zápasu za Liverpool ve finále Champions League v Istanbulu jsem si na Anfieldu už nikdy nezahrál. Už to bude snad devět let, hrozně se na to těším,” uvedl Šmicer.

Kdo nastoupí za LFC Local Legends:

David James, Rob Jones, Alan Kennedy, David Burrows,Mark Wright, John Wark,Jason Mc Ateer, Steve McMahon, David Thomson, Gary McAllister, Jamie Redknapp, Michael Thomas, Romie Whelan, John Barnes, Steve McManaman, Peter Beardsley, Ian Rush, John Aldridge, Robbie Fowler, Michael Owen

Trenér: Kenny Dalglish

LFC International Legends:

Sander Westerveld, Vegard Heggem, Stig Inge Bjornnebye, Sami Hyppia, Markus Babbel, Luis Garcia, Didi Hamann, Salif Diao, Bruno Cheyrou, Vladimír Šmicer, Jari Litmanen, Jan Molby, Bjorn Tore Kvarme, Abel Xavier

Trenér: Gerard Houllier

Vladimír Šmicer přislíbil účast na tomto utkání před mnoha měsíci dlouho před tím, než dostal nabídku na návrat do SK Slavia Praha, se kterou se na uvolnění na tuto akci před svým nástupem domluvil.