Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Předali jsme petici požadující změny v návrhu nového Přestupního řádu

Petice.jpg
26.04.2016

V úterý 26. dubna 2016 v 11:30 hodin jsme v sídle Fotbalové asociace České republiky (FAČR) předali petici požadující provedení změn v aktuálním návrhu nového Přestupního řádu. Pod petici se podepsalo více než 400 profesionálních hráčů.

Znění petice:

My níže podepsaní členové Fotbalové asociace České republiky (FAČR) žádáme prostřednictvím České asociace fotbalových hráčů o provedení změn v aktuálním návrhu nového Přestupního řádu. 

Žádáme o zrušení odstupného pro amatérské hráče od 12 do 33 let, zrušení omezení volného pohybu hráčů a jeho nahrazení systémem tréninkových kompenzací. Důvodem této žádosti je naše obava, že nás nový Přestupní řád v aktuální navrhované podobě znevýhodňuje a porušuje naše práva. Jsme navíc jednou z posledních zemí, kde ještě odstupné funguje. Žádáme proto o odstranění uvedených nedostatků.

Fotbalová asociace České republiky na naše opakované výzvy zareagovala uspořádáním informačního workshopu.

„Nápad na uspořádání workshopu kvituji. Vzhledem k tomu, že hráči podepsaní pod peticí požadují konkrétní změny, ne informace, považuji navrhované řešení formou workshopu za nedostatečné,“ reaguje předsedkyně ČAFH Markéta Haindlová.

Nový Přestupní řád FAČR by měl platit již od letošního letního přestupního období. Jeho výslednou podobu musí však ještě schválit Výkonný výbor FAČR.

O problematice nového Přestupního řádu se dočtete v nedávném článku na HATTRICK.cz.