Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Po vítězství nad Portugalskem označují mnozí Česko za favorita turnaje

11667535_1437486629909597_534073762700658591_n.jpg
05.07.2015

Česká republika se mezinárodního turnaje FIFPro pro hráče bez angažmá účastní poprvé. Že by však trpěla nějakými komplexy, se říci nedá. V minulém kole porazila Rumuny 2:1. V osmifinále teď přejela v Lisabonu Portugalsko suverénně 3:1.

První gól vstřelil překvapeným Portugalcům David Střihavka. V tu chvíli určitě nelitoval, že po předešlém duelu nekývl na nabídku z Německa a upřednostnil právě osmifinálový zápas turnaje FIFPro. Silný soupeř Čechy pořádně potrápil. V jeho dresech startovali převážně hráči z 1. a 2. portugalské ligy. Vyrovnat se jim ale podařilo až ve druhé půli. Do vedení pak znovu Čechy poslal Jiří Jeslínek a vítězství zpečetil Jiří Kabele.

„Jsem na kluky strašně hrdá. Všichni tady teď o nich mluví jako o favoritech. Je radost dívat se na to, jak spolu fungují na hřišti, jak komunikují. Jde jim to. Fantastická je i sehranost celého realizačního týmu. Jim všem patří můj obrovský dík,“ neskrývá radost předsedkyně České asociace fotbalových hráčů Markéta Haindlová, která s českým týmem do Lisabonu odcestovala.

Čtvrtfinále odjede český tým odehrát do švýcarského Curychu. A jak přiznává sportovní manažer ČAFH Dominik Rodinger, soupeř to bude opět silný:

„Samozřejmě chceme vyhrát. Současně ale nezapomínáme, že hlavním cílem je najít klukům nová angažmá. Na co by nám byla trofej, kdyby po turnaji neměli, kde hrát. Čím dál se ale dostaneme, ten zájem o ně bude pochopitelně narůstat. Tedy pevně v to doufám,“ uzavírá Rodinger.

Sestava proti Portugalsku: Fryšták (Kotěra) - Kušnír, Růžička, Turek, Josl - Očovan (Starý), Ježdík, Kubáň (Jánošík) - Zeman (Jeslínek), Střihavka, Koukal (Kabele).

Čtvrtfinálový zápas mezinárodního turnaje FIFPro proti Švýcarsku odehrají hráči ČAFH v sobotu 11. července 2015 v Curychu.