Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Oslavy 115 let ČAFC se vydařily

DSC07493.jpg
25.12.2014

Dávná historie fotbalu se zopakovala v sobotu 3. května v záběhlickém areálu tradičního pražského amatérského klubu ČAFC Praha. V rámci oslav 115 let založení si domácí pozvali nejstarší  amatérský klub světa londýnský Civil Service FC. Akce se konala za finanční a materiální podpory České asociace fotbalových  hráčů.

Je to pro nás velká čest, že jsme byli na takovou událost pozvaní. Náš klub hrál naposledy v Praze v roce 1901, bylo už na čase přijet znovu,“ řekl prezident londýnského klubu Civil Service FC Ian Hunter.

Předseda ČAFC Miroslav Kaliba na úvod oslav přivítal hosty z Anglie a poděkoval partnerům akce, mezi nimiž byla i Česká asociace fotbalových hráčů. „ČAFCe bych popřál alespoň ještě jednou 115 let,“ prozradil své přání.

Čestný výkop zápasu veteránských týmů ČAFC a CSFC provedli společně bývalý hráč AC Sparta Praha Arnošt Pazdera a vicemistr světa z Chile 1962 Josef Jelínek.

Stejné povinnosti se u hlavního zápasu zhostila britská velvyslankyně J. E. Jan Thompsonová a čestný předseda ČAFH Vladimír Šmicer.

Jsem fanynka Tottenhamu Hotspur, ale dnešní událost byla pro mne tak důležitá, že jsem přenos jejich zápasu ráda oželela.  Je pro mne potěšením, že mohu Civil Service FC po sto letech znovu přivítat v Praze,“ uvedla ve svém krátkém projevu.

Vladimír Šmicer londýnské hosty přivítal už v pátek v Edenu na ligovém utkání Slavie. Civil Service jsou totiž historicky nejčastějším zahraničním soupeřem červenobílých. „Sto patnáct let, to je úctyhodná tradice, proto jsem rád, že jsme jako hráčská asociace mohli tyto oslavy podpořit. Někdy nejsme kluby vnímáni jako asociace příliš přátelsky, ale my rádi podporujeme i takové akce,“ prozradil stále aktivní fotbalista Dolních Chaber.

Jsem ráda, že jsme mohli takovou akci podpořit, byly to velice povedené oslavy, které připomněly tradice a začátky fotbalové historie,“ uvedla předsedkyně ČAFH Markéta Haindlová.

Na závěr ještě zpravodajská povinnost, zatímco utkání starých gard skončilo nerozhodně 2:2, v hlavním utkání dominovali domácí, kteří nakonec zvítězili 5:2. V jedné z doprovodných akcí došlo k překonání rekordu v kopu do dálky, který vytvořil v roce 1902 hráč ČAFC Modřinka. Soutěž vyhrál domácí obránce Lukáš Bláža.