Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

O PROBLÉMECH MUSÍME MLUVIT

web_dominik.png
25.04.2017

Musíme se ještě jednou vrátit k tomu, co se stalo v Turecku. Nesmírně nás zpráva o smrti Františka Rajtorala zasáhla. Tragédie dopadla na všechny, kteří mají rádi fotbal. Velmi krutým způsobem ukázala na něco, o čem se příliš nemluví. U fotbalistů lidé často vidí jen příjmy a slávu. O obrovském psychickém tlaku se mluví málo. O problémech ještě méně.

Jsme asociací fotbalových hráčů. Proto považujeme za svou povinnost, abychom na to upozorňovali a pomáhali hledat řešení. Abychom dělali všechno proto, aby se podobné tragédie nestávaly. Při každé návštěvě v klubech o tématu duševního zdraví mluvíme, hráčům radíme, co v takových situacích dělat a rozdáváme tematické brožury. Snažíme se, aby hráči věděli, že se na nás mohou obrátit.

Kromě toho řešíme s hráči i třeba doping a zakázané látky. Je potřeba, aby hráči věděli, co mohou a nemohou užívat. Abychom ale o všech těchto tématech mohli mluvit, musíme se do klubů k hráčům dostat. A tam bohužel občas narážíme.

 „Problémem stále je, že jsou zde kluby, které našemu setkání s hráči kladou odpor. My poté nemáme šanci předávat hráčům informace. Nejsme tu a nikdy jsme nebyli, abychom kritizovali kluby. Chceme informovat a vzdělávat hráče. Smutné na všem je, že právě Plzeň je klubem, kde nás k hráčům pustit nechtějí,“ dodává Dominik Rodinger (ČAFH).