Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Novy výkonný výbor FIFPro začal diskutovat o novém přestupním řádu.

image.png
08.02.2018

Nový výkonný výbor FIFPro se sešel, aby projednal návrhy, které by měly vést k největším změnám ve fotbalových přestupech za dvě desetiletí. FIFPro spolupracuje s FIFA, ligami a kluby v pracovní skupině, která byla vytvořena na začátku tohoto měsíce, aby provedla komplexní revizi nařízení FIFA o statutu a přestupech hráčů (RSTP). Co bylo předmětem prvního zasedání od oficiálního začátku fungování této skupiny? Třináctičlenná komise FIFPro projednala širokou škálu otázek souvisejících s přestupy a podmínkami zaměstnávání profesionálních fotbalistů. „Je to klíčový moment pro fotbalový průmysl a 60 000 hráčů, které zastupujeme," řekl generální tajemník FIFPro Theo van Seggelen po setkání v Hoofdorpu v Holandsku. „S novými členy správní rady a čerstvou energií, kterou přinášejí, se těšíme na spolupráci s ostatními subjekty z fotbalového prostředí, jež povede k posílení pracovních práv všech fotbalistů," dodal Van Seggelen. Doporučení pracovní skupiny FIFPro a dalších účastníků jednání budou předložena výboru FIFA pro fotbalové zainteresované strany v průběhu roku 2018. Kromě toho je FIFPro připraveno zahájit novou studii týkající se skupiny předních světových hráčů a zejména toho, jak se vyrovnáv množstvím zápasů, které absolvují. Tento výzkum je navržen tak, aby hráči nebyli přetěžováni jejich kluby a národními týmy.

Konečně, FIFPro zřídila pracovní skupinu zabývající se novými technologiemi, které by mohly ovlivnit práva duševního vlastnictví hráčů. Pracovní skupina, která bude zasedat 1. a 2. března, se zaměří na řadu oblastí včetně vývoje vysílání s virtuální a rozšířenou realitou a využití údajů o výkonu pomocí přenosných sledovacích zařízení.

Složení nového výkonného výboru FIFPro:

Předseda: Philippe Piat (Francie) 
Členové správní rady:, Francis Awaritefe (Austrálie), Bobby Barnes (Anglie), Jesus Diaz Peramos (Španělsko), Louis Everard (Nizozemsko), Camila Garcia Perez (Chile), Carlos Gonzalez puche (Kolumbie) , Caroline Jonssonová (Švédsko), Geremi Njitap (Kamerun), Mads Øland (Dánsko), Fernando Revilla (Peru), Damiano Tommasi (Itálie), Lucien Valloni (Švýcarsko). 
Generální tajemník: Theo van Seggelen (Nizozemsko).