Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

„Nikdo jiný, než ČAFH tady za nás hráče nikdy nekopal a kopat nebude,“ říká Jan Štohanzl

štohanzl jan .jpg
10.10.2017

Štohy, v létě jsi prošel celým kempem a dlouho hledal tým, který by tě zaujal. Bylo toto léto pro tebe nejtěžší, které jsi zažil?
Musím říct, že těžké to bylo, v létě jsem ještě po kempu trénoval dohromady v 7 klubech. Ne z důvodu, toho, že bych tam chtěl hrát, ale protože jsem chtěl mít plnohodnotný trénink s týmem a ne někde běhat sám v lese nebo na hrišti. V některých klubech mi vyšli vstříct a já bych jim chtěl touto cestou poděkovat.

Nakonec jsi zakotvil v FC Táborsko, kde jsi hned naskočil do základní sestavy. Jak se ti líbí ve 2.lize?
Druhou ligu samozřejmě už znám, začínal jsem s ní v Jihlavě. Je to soutěž která je především o velkém běhání a soubojích, to je specifické. Na druhou stranu, když porovnám s předchozím klubem, tak náš tým má určitou tvář a fotbalovost, na které se snažíme pracovat (nejenom slovy). Jsem rád, že můžu poznat nové prostředí, nové hráče, trenéry…..

Krásný gól jsi vstřelil v Mol cupu proti jednomu z tvých bývalých klubů FK Teplice. Dobírali si tě kluci nějak?
Děkuji, vyplynulo to ze hry, najednou vám to letí na patičku, tak to zkusíte a zrovna to vyšlo. Občas se k tomu vrátíme, když někdo něco zkouší patičkou. Bohužel jsem ten gól dal dobrému kamarádovi a tím ho zdravím, ahoj Dívo (Jakub Diviš).

Jak to vlastně máš s Táborskem? Do kdy máš smlouvu? Chceš se ještě posunout do první ligy nebo bys raději šel někam ven?
Podmínky, abych přišel, byly dvě, mít smlouvu jen na podzimní část a další byla práce s mládeží, za což jsem moc vděčný. Mé přání je zkusit třeba ještě českou ligu nebo nějakou nižší soutěž v zahraničí. Uvidíme v zimě, zda se něco naskytne, protože mám smlouvu do 31.12.2017. 

Víme o tobě, že ve volném čase studuješ trenérskou licenci. Plánuješ tedy, že po skončení kariéry vyměníš roli hráče za trenéra?
Zrovna jsem vyplnil žádost na A licenci. Ano je to jedna z možností, které bych chtěl dělat.

S ČAFH jsi docela často v kontaktu. Co bys vzkázal hráčům, kteří třeba váhají nebo nejsou členi?
Mně osobně asociace několikrát pomohla a je dobré vědět, že když nastane nějaký problém, že se mám o koho opřít a to nejen právně. Vím, že je tady pokus o založení nové asociace, ale pro mě je to další důkaz, že ČAFH dělá dobrou práci. Nikdo jiný tady za nás hráče nekopal, když bylo potřeba změnit přestupní řád a nebo změna statutu hráče na zaměstanecký poměr. To jsou věci, které bylo, respektivě je potřeba řešit.

foto: jihočeský fotbal