Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Nepodepisovat srbským klubům, radí FIFPro

Serbian_First_League-1.png
09.01.2017

Nepodepisovat srbským klubům, radí FIFPro

 

Světová hráčská unie FIFPro přichází s radou nad zlato. Doporučuje, aby fotbalisté nepodepisovali během zimního přestupového okna smlouvy se srbskými kluby kvůli zhoršeným pracovním podmínkám v zemi.

Prý není o co stát. A hráči by to měli dobře vědět. Srbsko rozhodně není země zaslíbená, alespoň co se týče fotbalu.

FIFPro nedávno zveřejnila statistiku, v níž uvádí, že 68 procent hráčů v Srbsku nedostává včas plat a hned 89 procent hráčů bylo ke svému přestupu do současného klubu donuceno.

Dokonce Srbská fotbalová asociace nedávno zamítla všechny klíčové aspekty, které by mohly fotbalistům pomoci, a tím de facto ukázala, že je svrchovaným vládcem, který práva fotbalistů ignoruje. Mělo jít především o komisi pod názvem Národní komora pro řešení sporů, která by byla tvořena sborem rozhodců jmenovaných samotnými kluby a hráči.

Srbská asociace všechny návrhy zamítla a sama zvolila do čela komise zástupce nejsilnější bělehradských klubů Červené Hvězdy a Partizanu.

„Jde o flagrantní porušení základních práv profesionálních fotbalistů v Srbsku, které nyní hrají v podstatě v nezákonném prostředí,“ prohlásil sekretář FIFPro Theo van Seggelen. „Vyzýváme okamžitě srbskou asociaci, aby své rozhodnutí zrušila. Dokud nebude tahle situace vyřešená, důrazně doporučujeme hráčům nepodepisovat smlouvy se srbskými kluby,“ dodal.

Přestupové okno se v zemi otevře 23. ledna a skončí 17. února.