Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Na PF UK probíhají Dny sportovního práva

DSC07829.jpg
25.12.2014

Panelovou diskusí byly v pondělí odpoledne na PF UK zahájeny Dny sportovního práva, které společně s fakultou pořádá Spolek českých právníků Všehrd za podpory České asociace fotbalových hráčů.

Tématem první panelové diskuse byly základní požadavky na standardní hráčské smlouvy a potřebné změny legislativy pro její zavedení.

Za Českou asociací fotbalových hráčů se diskuse zúčastnila generální sekretář Lucie Hlavová, dalšími diskutujícími pak byli Milan Fric, zástupce Baníku Most,  Jindřich Rajchl, právník a bývalý místopředseda FAČR, Jan Rotta, zástupce LFA, Jan Skýpala, sportovní sekretář FK Teplice, který pracuje také jako zástupce klubu v ECA, a Ladislav Valášek, ředitel Bohemians Praha 1905.

V úvodu byl popsán současný právní stav v oblasti profesionálních smluv a jednotliví diskutující připojili svůj pohled na danou tématiku.

V současných smlouvách profesionálních hráčů existují problémy, které je potřeba vyřešit. Týkají se práv a povinností hráčů, například jednostranných opcí na prodloužení smluv, poskytování zdravotní péče a výpovědních lhůt,“ uvedla ve svém úvodním příspěvku Lucie Hlavová.

Jan Skýpala přiblížil přítomným problematiku profesionálních smluv s fotbalisty na konkrétním případu svého klubu FK Teplice potvrdil, že české profesionální kluby jsou připraveny splnit požadavky UEFA na minimální standardy hráčských smluv.

Rád bych, abychom společně s hráčskou asociací vytvořili dostatečný tlak na potřebné změny v legislativě na podporu profesionálního sportu,” doplnil sportovní sekretář severočeského klubu.

V dalším svém příspěvku přiblížil Skýpala přítomným problematiku profesionálních smluv s fotbalisty na konkrétním případu svého klubu FK Teplice.

Kdo sleduje fotbal, tak ví, že v našem klubu působí větší počet zahraničních hráčů, administrativa spojená s jejich činností v České republice a zajišťování víz a pracovních povolení klub významně zatěžuje,“ poznamenal sportovní sekretář severočeského klubu.

Následná diskuse trvala téměř dvě hodiny a zapojili se do ní kromě studentů PF UK také zástupci dalších sportovních odvětví.

Program Dnů sportovního práva pokračoval v úterý tzv. moot courtem ze sportovního práva. Ve středu se svojí přednáškou vystoupí předsedkyně ČAFH Markéta Haindlová a výkonný ředitel hráčské asociace NHL Donald Fehr.