Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Na členské schůzi se řešily pracovně-právní vztahy

unnamed.jpg
08.12.2016

Na členské schůzi se řešily pracovně-právní vztahy

 

Jednání o zavedení pracovně-právních vztahů pro hráče pokračují. V úterý proběhla na toto téma členská schůze ČAFH, které se zúčastnili hráči klubů první a druhé ligy. Hlavními body programu bylo hráče blíže seznámit s tím, jaké jsou možnosti právní úpravy, jakou cestu zvolit a prodiskutovat případné přínosy a rizika. ČAFH si uvědomuje, že k této změně statusu hráčů dříve či později dojde i v České republice a bojuje především za to, aby tato změna byla pro hráče co nejvýhodnější a co nejvíce se omezily finanční dopady, a to jak na hráče, tak na kluby. Někteří hráči se také v rámci diskuze podělili o své zkušenosti se zaměstnaneckým poměrem, které získali za svého působení v zahraničích ligách, hlavně ve Francii a Anglii.

Vedení ČAFH bylo členy pověřeno, aby v této věci vyvolalo jednání se zástupci klubů, zejména LFA, a rovněž pokračovalo v jednání se státními orgány a ministerstvy.

„Přechod na pracovně-právní vztah hráčů je jedna z největších změn, která bezpochyby český fotbal v budoucnu čeká, a proto chceme hráče aktivně zapojit do přípravy této změny a samozřejmě co nejlépe hájit jejich práva a zájmy,“ uvedla předsedkyně ČAFH Markéta Haindlová.