Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Martin Klein z Malty: Práce ČAFH bychom si měli vážit.

MartinKlhein.jpg
02.08.2017

Prošel už tři země, kde hrál nejvyšší soutěž a po kempu ČAFH dostal nabídku z Malty. Podepsal roční smlouvu a je velmi spokojený. Martin Klein tak začne nové dobrodružství v týmu FC Birkirkara.


1) Vraťme se uplně na začátek. Co tě přesvedčilo aby si ze zůčastnil kempu?

V živote jsem se už dvakrát ocitl v situaci bez týmu a vždy to řešil individuálně. Ale s ohledem na komunikaci s vedením kempu, výborného zázemí jak tréninkového, tak i lékařského jsem se rozhodl se kempu účastnit, člověk nemá co ztratit. 

2) Srhneš nám celých těch 20 dní, které si v kempu absolvoval?

Na kemp jsem dorazil s lehčím zraněnim, které jsem konzultoval s Filipem Hrdličkou a realizačním týmem. Po stanovení tydenního plánu, kdy se mi Filip a asistenti věnovali individuálně, jsem byl v dalšich dnech uz plně fit a mohl se tak připojit k týmu do plného tréninku.

3) Turnaj FIFPro. Jak ty ho hodnotíš? Kvalita utkání, hráčů apod?

Utkání maximálálně naplnila podstatu tohoto turnaje. Sjeli se velice zajímavý hráči a odehráli jsem dvě velice těžké utkání. Skvělé je, že se na tento turnaj přijeli podívat manažeři nebo sportovní ředitelé klubů, kteří nás mohli vidět v těžkých zápasech.

4) Právě na tom turnaji si tě vyhlédl člověk, který pracuje na Maltě. Jsi spokojený s nabídkou, která ti přišla?

V době, kdy se často v našich končinách řeší spíše věk než výkonnost a schopnosti, jsem s nabídkou velmi spokojený. Mam za sebou necelý týden, uz jsem v životě prošel hodně zemí, takže se žadné velké překvapení nekonalo. Soutěž začíná až 18.sprna, tak uvidíme. Nechám se překvapit.

5) Je něco, co by si chtěl na konec říct třeba dalším adeptům, kteří se kempu zůčastní nebo celkově k práci ČAFH?

Hráčům bych vzkázal, že účastí na kempu mohou jen získat. Fotbal je přecejen kolektivný sport a trénovat sám v této době, když mají možnost takového kempu je absolutní nesmysl. Na kempu najdou zázemí, které se uplně v pohodě dá srovnat s lígovým zázemím.
Celkově práce ČAFH bychom si jako hráči měli velmi vážít. Protože už jsem toho prošel dost a vím, že občas je s některými věcmi potřeba obrátit na lidi, kteří tomu rozumí. V budoucnu se budu velmir rád podílet na jejím rozvoji, protože jejich práce má smysl. 

Děkujem za rozhovor Martine.