Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Martin Klein: Rád bych si zkusil ještě nejvyšší soutěž

Screenshot 2017-07-08 23.45.45.png
08.07.2017

Je odchovancem Zbrojovky Brno, ale již v 16 letech se jako nejmladší hráč v historii podílel na mistrovském titulu. Rok poté si zahrál Ligu Mistrů za Spartu Praha proti Panathinaikosu Atény čímš se stal 5. nejmladším hráčem, který se do této soutěže zapojil. Poté prošel kluby jako FK Teplice, Konyaspor (TUR), Ferencváros ( HUN) a dva kazašské kluby Kyzylorda a Taldykorgan. Nyní se připravuje s volnými hráči ČAFH

 

1) Martine, zapojil si se do prvního zápasu volných hráčů. Jaký to byl zápas tvýma očima?

Především jsem byl rád, že jsem se utkáni už mohl účastnit aktivně, i díky práci Filipa Hrdličky. Jako vždy po delší době absence nebylo utkání jednoduché a v mnoha ohledech ani z mé strany ideální, ale věřím, že s postupem času se vše zlepší.

 

2) Ze začátku si léčil ještě zranění z minulé sezóny, je vše už 100%?

Jak už jsem řekl dříve, i díky práci našeho maséra v kempu Filipa Hrdličky jsem už 100% v pořádku

 

3) Jsi na kempu ČAFH poprvé. Je něco co tě překvapilo, či naopak?

Začnu odpovědí na druhou část otázky, negativního na kempu neshledávám absolutně nic. Co se pozitiv týče je jich spoustu a nerad bych na nějaké zapomněl, ať už je to profesionálně vedený tým s prací která má viditelny cíl až po vytvořeni opravdového pocitu týmu, který se nepotkává jen na tři týdny v roce.

4) Blíží se vrchol kempu FIFPro turnaj. Těšíš se? Co od toho očekáváš?

Pro mě to bude návrat do pater, kde bych se chtěl a věřím, že stále mám na to v nich být, se pohybovat. Čekají nás týmy Portugalska a Španělska což bude určítě tou správnou konfrontací jak našich osobních tak i týmových kvalit.

5) V 17 letech si hrál Ligu Mistrů za Spartu, poté Teplice, Kazachstán, naposledy Motorlet Praha. Jaké máš ještě ambice ve tvé kariéře?

Poslední půl rok byl pro mě jakýmsi "odpočinkem" , po sedmi letech v zahraničí, čas k tomu načerpat síly. Rád bych byl ještě součásti týmu, který má ambice něčeho dosáhnout.

6) Poslední otázka, sleduješ práci ČAFH? 

Praci ČAFH sleduji, ať už zprostředkované prostřednictvím mediálního světa či přímou komunikací s bývalými či současnými spoluhráči, kterým ČAFH jakýmkoliv způsobem pomáhá.