Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Martin Fenin se vrátil do ligy a vstřelil branku

Útočník Martin Fenin si po svém návratu do Teplic připsal první start v Gambrinus lize. Už po třech minutách po vystřídání vstřelil branku.

„Bohužel nevedla k našemu vítězství, proto z ní radost nemám. Přesto bych rád poděkoval hráčské asociaci a všem, kteří mi drželi palce a poslali gratulace. Věřím, že brzy přidám další góly,“ řekl po utkání pro webové stránky ČAFH. Martinův výkon na pozápasové tiskovce pochválil i trenér Zdeněk Ščasný.

 

Přinášíme vám rozhovor, který Martin Fenin poskytl po utkání médiím.

 

Vstřelil jste branku po třech minutách, mohl jste vůbec začít lépe?

Nečekal jsem to, ale bohužel to není moc platné. Do poločasu soupeř vyrovnal, byla velká škoda, že se nám nepodařilo vstřelit další branku, utkání bychom měli pod kontrolou. Gól do kabin nás srazil do kolen. To se nemělo stát.

Vstřelil jste v Gambrinus lize branku po sedmi letech, udělala vám osobně radost?

Každý útočník má radost z gólu, ale ne když po něm prohrajete dobře rozehraný zápas. Pro můj klid je to samozřejmě dobře, že jsem se hned trefil, byl kolem mne velký humbuk. Ale jak říkám Bohemka byla nervózní, hrála o bytí, nebytí, my jsme ji pustili do zápasu. Radost z té branky mít nemůžu.

Čekal jste, že půjdete tak brzy na hřiště?

Byl jsem překvapený, ale ono je to někdy lepší než jít na hřiště na posledních patnáct minut, kdy už se se zápasem nedá mnohdy nic udělat. Gól mi samozřejmě pomohl, cítil jsem se hned lépe a měl lehčí nohy. Měl jsem po operaci slepého střeva pauzu, nemohl jsem několik týdnů trénovat, ještě to doháním.

O přestávce jste se ještě rozcvičoval s náhradníky…

Cítil jsem, že to ještě potřebuju, byl jsem  na hřišti jen deset minut, chtěl jsem zůstat v tempu.

Už jste dostal nějaké gratulace k návratu a gólu?

Rád bych poděkoval všem, kteří mi drželi palce. Vím, že si jedním gólem všechny na svoji stranu nezískám, ale je to dobrý začátek, doufám, že brzy další gól přídám. Hlavně abychom vyhrávali, to je teď nejdůležitější.