Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Lukáš Palko: ČAFH mi pomohla obnovit kariéru

ČAFH pomáhá profesionálním hráčům ve složitých kauzách, jejichž zdárné řešení mnohdy vyžaduje to, aby nebyly mediálně sledované, primárním cílem není „zviditelňování“ asociace, ale reálná pomoc hráči. Po nedávné kritice práce asociace jsme se po dohodě s Lukášem Palkem rozhodli jeho nesnáze s angažmá ve Švýcarsku zveřejnit.

 

Lukáš Palko působil ve švýcarském klubu Sport Club Kriens, dostal se do situace, kdy mu klub neplatil několik měsíčních odměn, bonusy a další platby. V srpnu 2013 se Lukáš Palko obrátil na Českou asociaci fotbalových hráčů s žádostí o pomoc.

Fotbalistovi byly poskytnuty právní služby a zahájena spolupráce se švýcarskou asociací fotbalových hráčů. Klub byl vyzván ke smírnému vyřešení sporu a zároveň byly podniknuty kroky s cílem vyvázání hráče ze smlouvy, tak, aby mohl obnovit svoji kariéru a stal se volným hráčem.

Došlo také k jednání se zahraničním agentem hráče. Celá kauza skončila podáním žaloby ke arbitrážní komoře FIFA pro řešení sporů (FIFA Dispute Resolution Chamber), kde nyní probíhá řízení.

Hráč byl uvolněn ze své smlouvy a působí v druholigovém Frýdku-Místku.

Byl jsem ve velice složité situace, ve které se může ocitnout každý fotbalista. Obrátil jsem se na asociaci a Markétu Haindlovou. Vše se začalo obratem řešit. Četl jsem v posledních dnech na adresu asociace mnoho negativní kritiky, moje zkušenost je naprosto opačná. Vůbec nevím, jak by moje kariéra v současnosti bez pomoci asociace vypadala,“ uvedl Lukáš Palko.

Rád bych asociaci a Markétě Haidlové za její pomoc tímto způsobem poděkoval,“ dodal třiadvacetiletý odchovanec pražské Slavie.

Při řešení podobných kauz využívá ČAFH kontaktů s ostatními hráčskými asociacemi nejenom v Evropě, ale po celém světě.