Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

LIONEL MESSI si vybral svou "vysněnou jedenácku"

2485668-img-sport-fotbal-spanelsko-barcelona-mess.jpg
16.11.2015

Lionel Messi se tak připojil k Andrési Iniestovi, Neymarovi a Luisu Suárezovi při hlasování o světovou nejlepší jedenáctku pro rok 2015.

A právě barcelonský Messi a madridský Cristiano Ronaldo jsou zatím jediní hráči, kteří této anketě kralují - byli zvoleni celkově osmkrát do tohoto virtuálního týmu hvězd. Kousek za nimi je v závěsu také Iniesta, který byl zvolen zatím šestkrát.

Barcelona v tomto hlasování drží rekord v počtu hráčů, kteří byli vybráni naráz. V roce 2010, když Španělsko vyhrálo světový šampionát, měla v anketě organizované FIFpro neuvěřitelných šest hráčů, a to jmenovitě Daniho Alvese, Gerarda Piquého, Carlese Puyola, Andrése Iniestu, Xaviho a Lionela Messiho.

V letošním roce Barcelona získala svůj již pátý titul z Ligy mistrů, když hladce porazila Juventus ve finále. V tomto zápase hvězdy Barcelony Ivan Rakitić, Luis Suárez a Neymar skorovali a Iniesta byl zvolen nejlepším hráčem zápasu. V tomto utkání se rozloučil s klubem kapitán Xavi, který byl velkou oporou tohoto týmu.

Současná Barcelona, která se stále může pochlubit čtyřmi z těchto hvězd na své soupisce (Alvesem, Iniestou, Messim a Piquém), se stále drží na špici ve španělské lize. Tento tým jistě výrazně zasáhne do současného výběru nejlepší jedenáctky, protože má několik horkých favoritů na umístění mezi nejlepšími.