Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Legendy sportovního práva na konferenci FIFPro

2015-Legal-Conference-Program-600 (1).jpg
18.11.2015

Při oslavě 50. výročí založení FIFPro a 20. výročí vzniku Bosmanova pravidla, FIFPro pořádá speciální právní konferenci s názvem Právní legendy a budoucnost sportovního práva.

Touto jedinečnou událostí FIFPro vzdává hold všem bývalým i současným sportovcům, kteří se nebáli podniknout právní kroky na obranu svých oprávněných zájmů, ačkoliv to často mohlo vážně ohrozit jejich kariéru, a pomohli tak nejen sobě, ale i mnohým dalším sportovcům.

Dne 14. a 15. prosince 2015, FIFPro přivítá na konferenci devět „právních legend“, a to: bývalé profesionální fotbalové hráče Georga Easthama, Jeana-Marca Bosmana, Oliviera Bernarda, Igora Strelkova a Zahira Belounise, rychlobruslaře Claudii Pechsteinovou a Marka Tuiterta, bývalého basketbalistu Jyriho Lehtonena a dráhového cyklistu Bruna Walraveho.

Dne 15. prosince, kdy FIFPro oslaví 50. výročí svého založení, bude připomenuto 20. výročí vydání rozsudku Evropského soudního dvora, který je dnes spíše známý jako Bosmanovo pravidlo. Tento rozsudek stanovil, že jakýkoliv hráč může bezplatně přestoupit do jiného týmu poté, co jeho smlouva s předchozím týmem skončila. Toto rozhodnutí ve svém důsledku ovlivnilo nejen hráče fotbalu, ale bylo přínosem pro všechny profesionální sportovce.

Pro zdůraznění důležitosti kauzy Bosman a dalších významných případů sportovního práva, a rovněž pro diskusi o současném statusu profesionálních sportovců, FIFPro pozvalo mnoho vysoce respektovaných právních expertů.

Mezi pozvanými hosty zazní Jack Anderson, Juan de Dios Crespo, Nick De Marco, David Feher, Marco van der Harst, Jady Hassim, Marko Ilesic, Stefan Kesenne, Elvis Majani, Gianpaolo Monteneri, Richard Parrish, Sylvia Schenk a Stefan Van den Bogaert, stejně jako Brendan Schwab, Jonas-Baer Hoffmann a Carlos Gonzalez Puche z FIFPro.

Pozvánka

Konference FIFPro jsou za běžných okolností určeny jen pro členy. Nicméně při příležitosti oslav 50 let organizace bude na této konferenci otevřen prostor právníkům, právním zástupcům a tvůrcům sportovních politik.