Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Hráči Liberce, Varnsdorfu a Baníku Most volili nejlepší světovou jedenáctku!

Liberec-1.jpg
25.12.2014

Po roce si opět 45 000 profesionální fotbalistů z celého světa vybírá nejlepší hráče, kteří se pohybovali na světových trávnících v sezóně 2012-2013, aby z nich sestavili ideální fotbalovou jedenáctku.

Již devátého ročníku ankety pořádané Světovou hráčskou unií FIFPro  se například hráči FC Slovan Liberec, FK Varnsdorf nebo FK Baník Most 1909. Každý hráč vybíral z nepřeberného množství špičkových hráčů 1 brankáře, 4 obránce, 3 záložníky a 3 útočníky, kteří si podle něj zaslouží být v ideální jedenácte a získat tak ocenění, kterému se ve světě přezdívá cena pro hráče od hráčů.

Každý profesionální hráč se tak stává porotcem, který hodnotí výkony svých protihráčů a vybrat ty nejlepší není mnohdy jednoduché. Své o tom ví Stefano Denswil, který byl autorem jediného gólu Ajaxu do sítě AC Milán v posledním kole Ligy mistrů: „Vybrat ty nejlepší je všechno možné jen ne snadné, jak se ukázalo, když si mnoho hráčů potřebovalo vzít čas na rozmyšlenou“.

Již tradičně zahájil hlasování Lionel Messi, držitel rekordních šesti titulů v této anketě. Je to pro mě čest zahajovat tuto anketu, zvlášť když se hlasování účastní samotní hráči, protože ti vědí nejlépe, kdo je na hřišti nejlepší, uvedl Messi, který si brousí zuby na další ocenění v kategorii nejlepší útočníci.

Česká asociace fotbalových hráčů jako člen celosvětové hráčské federace FIFPro zajišťuje hlasování profesionálních fotbalistů v České republice, které vyhodnocuje FIFA. Ideální světová jedenáctka bude pak slavnostně představena na galavečeru v Curychu dne 13. ledna 2014, společně s oceněním nejlepšího hráče uplynulé sezóny, který si z Curychu odnese Zlatý míč.