Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Zimní kemp: Dobré věc se (opět) podařila

upraveny_hodnoceni kempu cafh.jpg
19.01.2015

Stejně, jako domácí fotbalové kluby, nezahálí v průběhu ledna ani ČAFH, která letos organizovala ve spolupráci s Unií trenérů v pořadí již čtvrtý Zimní fotbalový kemp hráčů bez smlouvy.

Jak vypovídá titulek, slavila akce, stejně jako v létě, úspěch. Nezpochybnitelným důkazem toho je skutečnost, že se jeho délka protáhla o několik dní, končilo se tak až v neděli 18.1. „Samozřejmě, že s tím byly spojeny jisté organizační zádrhele, na druhou stranu hráči jsou našimi klienty a je naší profesní povinností udělat vše pro jejich spokojenost,“ konstatovala v této souvislosti předsedkyně ČAFH Markéta Haindlová a dodává: „Celkem se do kempu přihlásilo šestadvacet hráčů bez smlouvy, případně těch, kteří nemohli z různých důvodů trénovat s klubem. Nechybělo ani několik hráčů, kteří nastoupili do kempu po zranění, v tomto případě se tak stalo na základě dohody mezi ČAFH a klubem.“

Česká asociace fotbalových hráčů povolala do zimního boje o smlouvy velmi silnou sestavu v čele s hlavním trenérem Vernerem Ličkou. Nutno říci, že uznávaný odborník nastoupil do přípravy zdravotně indisponován a poté, co ho definitivně skolil zrádný virus, zaujali jeho místo asistent trenéra a syn v jedné osobě Marcel Lička, kterého doplnil sportovní manažer ČAFH a trenér brankářů Dominik Rodinger. „Ke všemu došlo po vzájemné shodě, Marcel s Dominikem pracovali na základě přesně stanované tréninkové strategie podle Vernera Ličky,“ upřesnila Markéta Haindlová. Realizační tým se kromě již zmiňovaných skládal také z kondičního trenéra Lukáše Stránského, maséra Zdeňka Pavla a právní pomoci, o tu se starala Lucie Hlavová, která je generálním sekretářem ČAFH.

Zatímco většina přípravy probíhala na umělé trávě hřiště ČAFK Praha v Záběhlicích, kondice se nabírala v kryté hale areálu Na ovčíně na Praze 10. A protože nejen tvrdou prací je fotbalista v kempu živ, přišlo na řadu i utkání s Juniorkou Dukly Praha. Utkání, ve kterém jednoznačně dominovali hráči kempu, se těšilo zájmu manažerů a hráčských agentů. Z prvoligových klubů nechyběli zástupci pražských celků Dukla a Bohemians.
 
„Jsem přesvědčena, že se letos potvrdila slova Vernera Ličky o tom, že být bez smlouvy se automaticky nerovná ztrátě fotbalové kvality. Fotbalový osud bývá občas nevyzpytatelný a my jsme tu od toho, abychom pomohli hráčům vše vratit do správných kolejí. Asi 70% fotbalistů z kempu už absolvovalo, nebo se chystá na testy v nových klubech. S ostatními ČAFH usilovně spolupracuje při hledání případných zájemců ze strany dalších klubů,“ uvedla předsedkyně ČAFH Markéta Haindlová.