Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Fotbalový Mikuláš v Kunicích

027.jpg
25.12.2014

Hlavy ČAFH jako živý mikulášský dárek? To napadlo zpěvačku a moderátorku Gabrielu Partyšovou, která dostala za úkol zajistit na mikulášskou oslavu malých fotbalistů FK Kunice fotbalové hvězdné překvapení. Zavolala předsedkyni ČAFH Markétě Haindlové, ta pozvání tlumočila brankáři a sportovnímu manažerovi ČAFH Dominiku Rodingerovi. A oba pak s sebou vzali stopera Radka Dosoudila.

 

Pánové pak koupili plnou krabici lízátek, která pak mladým fotbalistům a fotbalistkám rozdávali výměnou za správné odpovědi na záludné fotbalové otázky.

Těsně před příchodem Mikuláše, čerta a anděla jsme se jich zeptali, zda se této trojice báli. „Když jsem byl malej, tak určitě. Čert chodil k nám domů a existujou dokonce i fotky, na kterých se pevně držím mámy kolem krku a nechci dolů,“ připustil Dominik. Vzápětí ale přiznal, že dluhy tak trochu začal vracet zpět. „V pátek jsme slavili Mikuláše s mamkou a zvláštní je, že mi říkala, že jí přišlo do práce uhlí a brambory. A mně ne. Těžko říct, kdo jí to poslal.“

Taky malý Radek Dosoudil měl z Mikuláše a čerta pořádný vítr. „Pamatuju si, že vždycky, když se objevili, jsem měl staženej zadek.“ Čím si je udobřil? „Když jsem se trochu osmělil, oddrmolil jsem nějakou písničku, nebo básničku. Vždycky jsem to nějak uhrál.