Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

FIFPro zhodnotilo návrhy FIFA

image.png
17.05.2018

Mezinárodní organizace FIFPro se včera zúčastnila zasedání Rady pro profesionální fotbalovou strategii UEFA (UEFA Professional Football Strategy Council) a to před finálovým zápasem Europa League v Lyonu, kde se diskutovalo o plánech FIFA a navržení dvou nových soutěží.

 Návrhy FIFA mohou mít velmi významný dopad na budoucnost profesionálního fotbalu v celém světě.

 Povinností a zájmem společnosti FIFPro je přispět k udržitelnému růstu fotbalu a to především ve prospěch všech hráčů a profesionálních soutěží, které poskytují slušné podmínky zaměstnání.

 FIFPro analyzuje způsob, jakým budou navrhované soutěže prospěšné pro tento vývoj, stejně jako jejich dopad pro hráče, kteří se těchto zápasů účastní.

 FIFPro věnuje potřebný čas ke shromáždění a zhodnocení názorů svých svazů a s hráči bezprostředně zkonzultuje možnosti dopadu na jejich pracovní život.

 V rozhodovacím procesu budou zohledněný kritické otázky, jako je vytížení hráčů a doba potřebná k rekonvalescenci, kterou hráči potřebují mezi zápasy.

 "Nastal čas na změnu a FIFPro se bude nadále věnovat rozhovorům s FIFA spolu se všemi zainteresovanými stranami o těchto návrzích a dalších nápadech, které mohou přispět k pozitivnímu zdokonalení hráčů a hry,“ řekl president FIFPro Philippe Piat.

zdroj: www.fifpro.org