Česká asociace fotbalových hráčů

Více o FIFPro Hledáme angažmá

FIFPro turnaj ovládl tým Španělska

24.07.2017

Tři dny trval turnaj FIFPro, který ovládl jako minulý rok výběr volných hráčů Španělska. V prvním utkání Česká republika porazila tým z Portugalska jasně 3:0. Druhá den se střetli týmy Španělska a Portugalska, kdy ještě dvacet minut do konce skóre 1:1, ale nakonec rozhodli dvě branky v posledních deseti minutách o vítěztví španělských hráčů. V pátek se tedy od 17hod rozhodovalo o vítězi turnaje. Do vedení šli hráči Česka, kdy vstřelil branku Dino Trajkovski, ale ve druhém poločase začali na hřišti dominovat hráči AFE v čele s nejlepším hráčem turnaje Victorem Merchánem. Na první branku přihrál a druhý sám dal, takže vítězi se stal výběr Španělska.

Nejlepší hráč turnaje Victor Merchán: ,,Jsem velice rád, že se mi podařilo týmu pomoct a po roce zase přivézt vítěznou trofej domu. Chtěl bych vedení ČAFH poděkovat za skvělě zorganizovaný turnaj. Pro nás hráče je to jedinečná možnost se ukázat mimo naší zemi a tím pádem se pokusit dostat nabídku. Já v těchto chvílích vyjednávám o smlouvě v rakouské nejvyšší soutěži, takže třeba budu blízko.''

Hlavní trenér AFE Gato Romero: ,,Finálový zápas měl všechno, co si jen diváci mohli přát. Oba týmy chtěli za každou cenu vyhrát, ale vyhrát může jen jeden. Před kluky z výběru ČAFH je potřeba smeknout. Makali na 100%, ale my jsme zvládli lépe druhý poločas a tudíž jsem mohli slavit. Tento turnaj má velký smysl pro hráče. Jsem velice rád, že jsme tu mohli být a děkujeme za pozvání''.