Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Dánská hráčská asociace byla oceněna za své projekty

Dánská hráčská asociace, Spillerforeningen, obdržela cenu Integrace od Dánského ministerstva Sociálních věcí za boj proti rasismu a za snahu o to, aby v tomto boji byli profesionální fotbalisté vzorem pro mladé hráče.

Cenu Integrace obdržela asociace Spillerforeningen na základě svých projektů Arena Spartacus a Ukažme rasismu červenou kartu. Sociálně odpovědná iniciativa Arena Spartacus pomáhá vyčleněným skupinám dětí a mládeže zařadit se zpátky do společnosti pomocí pravidelných fotbalových tréninků. Kampaň Ukažme rasismu červenou kartu, která bojuje proti diskriminaci a rasismu, je známějším projektem hráčské asociace.

Dánská ministryně sociálních věcí, Annete Vilhelmsenová, vysvětluje, proč byla Dánská hráčská asociace oceněna: Spilerforeningen si zaslouží ocenění, protože její účastníci sami vlastní silou vymýšleli inovativní a konstruktivní postupy práce s mládeží. Asociaci se podařilo začlenit mladé lidi do společnosti pomocí různých aktivit, které mohou v mladých lidech rozvíjet jejich talent.

Simon Christensen, projektový manažer Arény Spartacus a projektu Ukažme rasismu červenou kartu, vyjádřil nadšení z ocenění: V projektech jsme využili toho, jak je fotbal populárním sportem. Spolupracovali jsme s dánskými fotbalovými hvězdami a chtěli jsme tak dětem poskytnou pozitivní vzory, které mnohým z nich v každodenním životě chybí. Fotbal je univerzální jazyk, který spojuje chlapce a děvčata, a proto musíme tento jazyk dále používat v našem úsilí o integraci. Jsme velmi šťastní a vděční za toto ocenění, znamená pro nás takové poplácání po ramenou a důkaz, že odvádíme dobrou práci“.

Christian Lønstrup, bývalý profesionální fotbalista a koordinátor Arény Spartacus, vidí každodenní pokrok u dětí, které se účastní tréninků:„Fotbalová příprava dává dětem osobní prostor, který potřebují. A přinejmenším už jen to, že děti tvoří dohromady jeden tým, je důvodem, proč by se v projektu mělo pokračovat. Naši trenéři, kteří jsou všichni bývalí profesionální fotbalisté, vědí o fotbale hodně a děti se v nich mohou zhlédnout. To je základ, na kterém všechno stojí, děti se baví a navíc kolem sebe mají lidi, kteří je mohou inspirovat.“

zdroj: FIFPro