Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Chrudimští vítězové plánují obhajobu

DSC08054.jpg
25.12.2014

Bylo to správně napínavé finále a stejně jako třeba v Lize mistrů v něm došlo k velkému obratu. Do konce souboje o zlato v Republikovém finále Josefa Masopusta chybělo jenom čtyřicet vteřin. Výběr SOŠ Jarov vedl o branku, ale SŠ Bohemia Chrudim bojovala do poslední vteřiny a po přesném centru nejlepší střelec turnaje Marek  Netušil vyrovnal. Prodloužení rozhodnutí nepřineslo, a tak  musely rozhodnout pokutové kopy.

Chrudimští v něm měli přesnější mušku a navíc v brance reprezentanta české U17 Jana Stejskala. Ten pustil za svá záda jediný míč a svěřenci trenéra Luboše Pavlíka mohli začít oslavovat.

 

Luboš Pavlík: Je to pro naši školu obrovský úspěch

Trenér vítězného týmu Luboš Pavlík si užíval zasloužené oslavy, přestože během dvoudenního klání prošel jeho tým velkou zkouškou odolnosti. Se svým finálovým soupeřem totiž hrál už ve skupině a přestože vedl 1:0, nakonec podlehl vysoko 1:6. Své svěřence však přesto dokázal namotivovat k cestě za úspěchem.

Jak jste spokojený s vašimi výkony na letošním ročníku Poháru Josefa Masopusta?

My jsme v předchozích letech byli třetí, už jsme chtěli dokázat víc. Je to pro naši školu obrovská reklama, věříme, že tento úspěch bude inspirovat nástupce současných hráčů v příštích ročnících. Vítězství si vážíme o to víc, že to nebylo snadné. Po většinu finále jsme prohrávali, vyrovnali jsme na poslední chvíli. Tým ukázal svůj charakter a sílu.

Co jste svým hráčům v kabině řekli po vysoké porážce od Jarova ve skupině?

Snažili jsme se jim vymazat skončený zápas z mysli, protože bylo potřeba se soustředit na ten nadcházející.  Situace to nebyla jednoduchá. Ale dokázali jsme se dát dohromady.

Mohl byste nám přiblížit samotný turnaj? Jak probíhají kvalifikační kola?

Cesta je dlouhá, hraje se základní kolo, krajské kolo, oblastní kolo, pak teprve se jede do Prahy. Musí se uspět ve třech fázích. Náš školní tým je propojený s MFK Chrudim, někteří kluci jsou i Vysokého Mýta, Kolína a Čáslavi.

Jaká je vaše role trenéra, dají na vás i ti, kteří jsou zvyklí na své trenéry specialisty?

Je to v pohodě, jsem jejich učitel, který na turnaji působí v roli trenéra. Žádný problém v tom není. Pořádek je v týmu i na hodinách tělesné výchovy.

Velkou oporou vašeho týmu byl Jan Stejskal, reprezentační brankář výběru do sedmnácti let. Jak se s ním spolupracuje?

Je to skromný, charakterní kluk. Vycházíme mu vstříc, ale on nám to svým přístupem vrací. Věřím, že o něm ještě uslyšíme.  Další oporou byl Marek Netušil, který má velice dobrou koncovku, což prokázal i ve finále.

Jaké to pro vás bylo hrát na Julisce, v ligovém prostředí?

Samozřejmě, že to je samo o sobě velká motivace. Byla tu výborná atmosféra, fotbalová, jsme naprosto spokojení, abychom po takovém vitězství nebyli.

Jak těžká bude obhajoba?

Napřed se musíme kvalifikovat, což ve velké konkurenci nemusí být vůbec snadné. Tým se hodně změní, čeká nás spousta práce. Ale věřím, že i nové hráče bude náš letošní úspěch inspirovat.

 

Jan Stejskal: Turnaj a vítězství jsem si užil

Jan Stejskal byl jedním z hrdinů vítězů letošního ročníku Poháru Josefa Masopusta. V finále svůj tým několika zákroky podržel a nakonec v penaltovém rozstřelu chytil tři pokusy soupeřů. Reprezentační gólman do sedmnácti let pak odpovídal na otázky přítomných novinářů.

 

Dá se s vaším jménem hrát na jiném postu než na postu brankáře?

To se asi nedá, je to určitě brankářské jméno. Už odmalička mi to všichni připomínají, snad se mi podaří ho ještě víc proslavit.

Jak je možné, že jste v prvním zápase od stejného soupeře dostali šest branek?

Bohužel se to stalo. Namotivovalo nás to a porazili jsme je v rozhodujícím zápase v pravý čas.

Jak moc je to náročné při vašem vytížení stihnout ještě tento turnaj?

Je to bohatý program, ale dá se to zvládnout, děkuju trenérům FK Pardubice, že mne na tento turnaj uvolnili. S tímto týmem nejsme tak sehraní, ale myslím, že jsme předváděli dobrý fotbal. Do každého zápasu jdu se stejnou motivací.

Jak probíhala příprava vašeho školního týmu?

Měli jsme ráno tréninky v rámci tělesné výchovy, třikrát týdně. Naši učitelé se stávají trenéry, zdálo se mi, že to snad prožívali i víc než obvyklí trenéři.  Teď se těšíme na turnaj do Itálie, kam se nám podařilo postoupit.

 

Česká asociace fotbalových hráčů je jedním z partnerů Turnaje Josefa Masopusta.