Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

Čeští fotbalisté vyřadili z ideální jedenáctky světa Robbena a Luize

world11cz.png
20.01.2015

Nejlepší mužstvo uplynulého roku, které vybralo přes 23 000 profesionálních fotbalistů po celém světě, jsme vám před nedávnem představili. Jak ale dopadlo hlasování o FIFA FIFPRO WORLD XI 2014 pouze u nás v České republice?

Mohlo by se zdá, že hlasy českých profesionálních hráčů budou totožné s většinou a že tedy budou kopírovat celkové výsledky. To ale platí jen částečně. Čeští hráči totiž v ideální jedenáctce dvě změny udělali. 

První se týká obrany, kde došlo k výměně dvou reprezentačních kolegů Brazílie. Před Davidem Luizem z PSG dostal přednost Marcelo, hájící dres Realu Madrid. A jiný názor měli Češi také na složení útoku. Vedle dvojice Ronaldo, Messi postavili místo Nizozemce Arjena Robbena (Bayern Mnichov) Zlatana Ibrahimoviče (PSG). Na ostatních místech v sestavě panovala mezi českými hráči a jejich kolegy z celého světa shoda.

Když se podíváme na hlasování podrobněji, nejsou preferecne českých profesionálů ve srovnání se světěm ničím zvláštním. Marcelo i Ibrahimovič byl jen krůček od účasti v celosvětovém ideálním výběru.

Zlatan Ibrahimovič byl velmi blízko k obhajobě postu z roku 2013. Na pozici třetího útočníka předčil v celkovém hlasování Robbena o 200 hlasů. Nizozemec však dlouhána z útoku PSG předčil díky součtu hlasů, které získal v nominacích také jako záložník. Proto se Ibrahimovič musí spokojit s místem prvního útočníka pomyslného rezervního týmu světové jedenáctky. 

Podobný osud měl také zmíněný brazilský obránce Marcelo, který si získal české profesionální hráče. Do světového výběru nejlepších hráčů roku 2014 se nedostal na úkor Davida Luize, který ho předstihl o 86 hlasů. 

Další Ideální jedenáctky z 58 zemí světa si můžete prohlédnou zde.