Česká asociace fotbalových hráčů

Více o FIFPro Hledáme angažmá

Češi smetli Rumuny 2:1, v osmiinále si zahrají s Portugalskem

27.06.2015

Český tým trenéra Vernera Ličky, složený z hráčů, kteří jsou aktuálně bez angažmá, porazil v sobotním předkole mezinárodního turnaje FIFPro výběr hráčů z Rumunska. Osmifinále Češi odehrají příští týden v Portugalsku.

Na hřišti TJ Kunice padly celkem tři branky. První vstřelil ve 13. minutě David Střihavka a český tým se radoval z vedení 1:0. O dvanáct minut později však hosté vyrovnali na 1:1, když do prázdné branky zakončoval Bobi Vades. Ještě před koncem první půle ale dostal Čechy znovu do vedení Michal Zeman (2:1).

Po vyrovnaném začátku Rumuni postupně ztráceli. Na domácím týmu bylo vidět, že má za sebou dva týdny intenzívní přípravy na kempu ČAFH, hráči hráli konstruktivně a stav až do konce utkání udrželi na 2:1.

Česká asociace fotbalových hráčů se mezinárodního turnaje FIFIPro pro hráče bez angažmá účastní poprvé. Po vyhraném předkole čeká český tým čtvrtfinále v portugalském Lisabonu.

Zápas si nenachala ujít celá řada zástupců klubů, skautů a agentů.

"Nenechali si ujít možnost vidět hráče, kteří jsou aktuálně bez profesionálních smluv, v ostrém zápase. Je to jedinečná možnost doplnit vlastní kádr téměř okamžitě a to bez zdlouhavého testování," vysvětluje předsedkyně ČAFH Markéta Haindlová.

Koordinátor letního kempu ČAFH Dominik Rodinger současně vyzývá profesionální hráče, kteří ještě nemají klub pro nadcházející sezónu, aby se k týmu připojili: "Někteří z hráčů byli po zápase osloveni přítomnými zástupci klubů a dohodli se na angažmá. Jsme teď v nelehké situaci, kdy musíme tým ČAFH rychle doplnit o další hráče. Na druhou stranu jsme ale rádi, že turnaj, potažmo celý kemp plní svou funkci."

Zápasu se zúčastnila také zástupkyně mezinárodní hráčské unie FIFPro, Suzanne Bakker, která celý turnaj organizuje. "Se Suzanne nás pojí nejen poměrně úzká spolupráce, ale také dlouhodobé přátelství. Jsem ráda, že jsem měla možnost jí ukázat, že se i u nás v Ćeské republice daří krůček po krůčku zlepšovat hráčům jejich pracovní podmínky," dodala Haindlová.

Podle předběžného harmonogramu by tým ČAFH měl nastoupit proti výběru hráčů beze smluv z Portugalska v pátek 3. července 2015.

Sestava domácího týmu ČAFH: Kotěra Jakub ('45 Fryšták Tomáš) - Kubáň Lukáš, Růžička Jan, Turek Roman, Koukal Zdeněk - Lička Mário, Ježdík Václav, Očovan Peter ('82 Horváth Lukáš)- Engelmann Vojtěch ('80 Koštíř Marek), Střihavka David ('65 Vacek David), Zeman Michal ('53 Kotyza Martin)