Česká asociace fotbalových hráčů

Česká asociace fotbalových hráčů
Více o FIFPro Hledáme angažmá

ČAFH spustila fotbalovou linku důvěry

Fotbalová linka důvěry 608 368 225 byla zřízena jako speciální telefonní linka. Je to možnost pro fotbalisty jak anonymně nahlásit případy korupce ve fotbalovém prostředí.

Provozovatelem linky je občanské sdružení Česká asociace fotbalových hráčů, o. s. Ne náhodou bylo zvoleno toto číslo, pod čísly 368 225 se skrývá slovo „fotbal“. Volající není povinen sdělovat své jméno a  záleží pouze na jeho uvážení, zda se rozhodne zůstat v anonymitě. Česká asociace fotbalových hráčů bude úzce spolupracovat s Martinem Syneckým, bezpečnostním manažerem Fotbalové asociace České republiky.

Každý všední den je linka obsluhována od 9 do 17 hodin. Mimo pracovní dobu nebo čeká-li klient dlouho na spojení, je možné zanechat vzkaz na záznamníku. Asistenti se ozvou obratem. Volající by měl vždy stručně vylíčit skutečnosti důležité pro posouzení věci. Zejména by měl uvést svůj vztah k věci, kdy se daná událost odehrála, jaké kroky ve věci sám podnikl a důvody svého podezření na korupční jednání. V případě potřeby jsou právním asistentem kladeny volajícímu dotazy směřující k objasnění věci.

Události poslední doby jednoznačně ukázaly, že je potřeba přijmout opatření, nelze se dále tvářit, že korupce ve fotbale je celosvětový trend.